&Tradition pavasario naujienų puokštėje karaliauja spalva


&Tradition 2023: FLOWERPOT VP1 Cobalt Blue, dizainas Verner Panton

Naująjį sezoną &Tradition pasitinka žvelgdami pantonišku žvilgsniu. Pažangesnis už laikmetį, kuriame gyveno ir kūrė, Verner Panton (1926 – 1998 m.) ir šiandien išlieka neblėstančiu įkvėpimo šaltiniu, todėl nenuostabu, kad jo pasėtos avangardistinės, moderniosios idėjos vėl ir vėl atranda kelią į dienos šviesą. Ikoniška tada, ikoniška ir dabar – legendinio danų dizainerio kūryba palieka neblėstantį įspūdį, budina vaizduotę bei jausmus.

 
&Tradition 2023: FLOWERPOT VP7 Tangy Pink iFLOWERPOT VP9 Dark Plumdizainas Verner Panton

„Pagrindinis mano tikslas – paskatinti žmones naudotis fantazijos galiomis ir jų dėka kurti įkvepiančią aplinką", – teigė estetinių provokacijų virtuozas Panton. Siekdamas kurti paveikius dizaino objektus bei interjerus, Verner kliovėsi ne tik formomis, struktūromis, tačiau ir spalvomis. Jis tikėjo, kad kiekviena spalva transliuoja skirtingą emocinį kodą, atlieka unikalią funkciją, todėl jų parinkimui teikė ypatingą prasmę. Nepaisant bebaimio stereotipų laužytojo reputacijos, visus spalvinius sprendimus Verner Panton priimdavo tik gerai apgalvojęs bei įsigilinęs. „Geriausiai sėdisi ant tos spalvos, kuri tau patinka", – mėgdavo pabrėžti kūrėjas.


&Tradition 2023: FLOWERPOT VP2 Black/Whitedizainas Verner Panton

Bendradarbiaudami su Verner Panton dukra Carin Panton Von Halem, &Tradition dar kartą leidosi į emocijomis ir patyrimais kunkuliuojantį kūrėjo pasaulį ir atrinko šešias Panton filosofiją įkūnijančias apdailas: hipnotizuojantį Black/ White bangos šokį, gaiviai melsvą Swim Blue, elegantiškąjį Dark Plum, eklektišką rausvos sprogimą Tangy Pink, klasikinį raudoną Vermilion Red bei sodriai mėlyną Cobalt Blue. „Man be galo svarbu, kad mano tėvo palikimas būtų apsaugotas, o jo kūrybinė linija – išlaikyta. Mano tėtis be galo mėgdavo keisti spalvas priklausomai nuo nuotaikos ar to, kas vykdavo jo gyvenime, todėl naujosios FLOWERPOT spalvos – tarsi natūrali jo kūrybinio srauto tėkmė" – &Tradition spalvų kolekciją komentuoja Carin.

 
&Tradition 2023: FLOWERPOT VP9 Swim Blue ir FLOWERPOT VP3 Vermillion Reddizainas Verner Panton

 
&Tradition 2023: FLOWERPOT VP7 Dark Plum ir FLOWERPOT VP9 Cobalt Blue, dizainas Verner Panton

Spalvinius &Tradition eksperimentus papildo ir naujosios LATO bei SETAGO kolekcijų apdailos. Vengdamas įprastinės stalo su keturiomis kojomis sampratos, dizaineris Luca Nichetto sukūrė subtiliai subalansuotomis proporcijomis bei grakštumu žavintį LATO stalelį. Apversto ledinuko forma, kurią Nichetto išgrynina iki stilizuoto, bet kartu ir racionalaus pavidalo bei išraiškingi medžiagiškumai kuria išskirtinį LATO charakterį. Nuo šiol stalelis siūlomas ir tamsiai žalia spalva dažytu plieninio stalviršio bei Verde Alpi marmuro baze.


&Tradition 2023: LATO LN9 Deep Green & Verde Alpi, dizainas Luca Nichetto

SETAGO – neįprastos išvaizdos nešiojamas šviestuvėlis, kurio dizaino esmę padeda iššifruoti jam suteiktas vardas. Seta – grybas – ispanų kalba, apeliuoja į šviestuvo formą, o galūnė go sufleruoja – šis šviesos šaltinis yra pasirengęs judėti. Judėti kartu su jumis, keliauti visur, kur prisireikia šviesos. Stilingas ir meniškas SETAGO – ispanų dizainerio Jaime Hayon darbas nuo šiol žavintis ir visiškai nauja Maroon & Grape spalvų kombinacija.


&Tradition 2023: SETAGO JH27 Maroon & Grape​, dizainas Jaime Hayon

Spalvingų ankstyvojo pavasario akimirkų!

// 

SKANDINAVIŠKI INTERJERAI