Rudeninės MUUTO dizaino perspektyvos

Kiekvienas naujas dizaino objektas, nuo idėjos iki vietos interjero salone, o vėliau ir žmogaus erdvėje, nukeliauja ilgą kelią. Ne veltui sakoma, kad kūryba, tarsi geras troškinys – jiems abiems reikia laiko. Taip, kaip skirtingi ingredientai puode virsta nauja visuma, taip ir kruopščiai kuruojamo proceso metu atskiri elementai, medžiagos bei formos patampa nauju, vienalyčiu objektu.


Muuto ruduo 2023: WORKSHOP BENCH, dizainas Cecilie Manz

Danų dizainerė Cecilie Manz, pristatanti vieną iš Muuto rudens naujienų WORKSHOP BENCH, vaizdingai pastebi: „Kartais norėdamas atrasti adatą, turi išrausti visą šieno kupetą." Kartais chaotiškame kūrybiniame kelyje laukia nemažai išbandymų: „Tol kol atvyksti į aiškaus suvokimo momentą, turi praeiti gūdų nežinomybės, abejonių bei netvarkos mišką", – papildo dizainerė. Tačiau rezultatas neabejotinai vertas visų pastangų. Žiūrint į naująjį WORKSHOP šeimos narį, sunku patikėti, kad šis dizainas kažkas kito nei grakšti idėja, akimirksniu virtusi kūnų. Sąmoningai sukurtas taip, kad atrodytų itin paprastas, WORKSHOP BENCH tikrasis skandinaviškojo dizaino grynuolis, kurio charakterį įgarsina kruopščios detalės, nepriekaištinga atlikimo meistrystė bei sąžiningos, gamtos dovanotos medžiagos.

 
Muuto ruduo 2023: CALM WALL LAMP, dizainas Aleksej Iskos

Ne mažiau įdomi ir kitos Muuto naujienos atsiradimo istorija. Ukrainiečių kilmės dizainerio, jau daugelį metų gyvenančio bei dirbančio Kopenhagoje, Aleksej Iskos sukurti CALM WALL šviestuvai – gimė jo pastabumo bei jautrios akies dėka. Kopenhagos oro uoste Aleksej atkreipė dėmesį į paprasto reklaminio stendo skleidžiamą šviesą. Malonus, pro audinį besiskverbiančios šviesos srautas maloniai nustebino dizainerį ir tapo jo naujuoju įkvėpimo šaltiniu. „Aš dažnai pastebiu jog mano asmeninis kūrybinis procesas yra racionalaus mąstymo bei intuicijos derinys. Kai logika pavargsta, intuicija jai tiesia pagalbos ranką, o kai intuicija išsikvepia, jos vieton stoja geležinė logika", – dalinasi Aleksej Iskos. Panašiai nutiko ir kuriant CALM WALL šviestuvus. Įkvėpti miesto, CALM WALL visgi kviečia atsisukti į gamtą ir joje patiriamą organišką apšvietimą. „Skandinavų dizaino tradicijos neginčijamai įtakojamos gilios pagarbos gamtai: medžiagiškumas, šviesa. Būtent tai ir norėjosi įkūnyti: nepažabotos, organiškos šviesos tėkmę." Galimi 3 dydžiai: nuo subtiliai įsiliejančio erdvėje iki dramatiškai ją užpildančio.

 
Muuto ruduo 2023: FINE SUSPENSION LAMP, dizainas TAF Studio

Savąja dizaino perspektyva dalinasi ir TAF Studio. Pristatydami unikalią šviestuvų seriją FINE SUSPENSION, jie kalba apie esmių esmę: „Minimalistinis FINE SUSPENSION šviestuvų dizainas išgrynintas iki mažiausių ir tik būtinų detalių. Mes norėjome, jog jie atrodytų itin subtiliai, panašiai kaip aukštos kokybės juvelyro dirbiniai – elegantiškos baltos šviesos juostos", – dalinasi Mattias Ståhlbom, vienas iš TAF Studio įkūrėjų. Dizaino daugiasluoksniškumą bei grožį atskleidžia kruopščiai apgalvotos detalės: lieto aliuminio korpusas, 320º kampu reguliuojamas apšvietimo kampas bei galimybė džiaugtis tiek atmosferiniu, tiek ir darbiniu šviesos srautu. FINE SUSPENSION kolekcijoje 3 dydžių variantai, kurie gali būti kabinami horizontaliai arba vertikaliai.


Muuto ruduo 2023: 70/ 70 OUTDOOR TABLE, dizainas TAF Studio

Muuto kviečia neskubėti padėti taško spalvingose lauko istorijose. Priešingai, net ir vėstant orams ir toliau mėgautis auksiniu rudeniu bei gaudyti saulės spindulius atvirose lauko erdvėse: kavinėje, terasoje ar namų žaliojoje zonoje. Suburiantis gryname ore 70/ 70 OUTDOOR serijos stalas gaminamas iš patvarios FSC™ sertifikuotos ritininės tiamos medienos (ritininė tiama lotynų kalba – Entandrophragma cylindricum, anglų kalba – sapele-mahogany), todėl kartu su jumis gali būti lauke bet kokiu oru, visais metų laikais. Su laiku raudonieji šio kietmedžio atspalviai nyksta, atsiskleidžia sidabriškai pilkas spindesys. Norėdami išlaikyti rausvą atspalvį, medienos paviršių tepkite specialia baldų alyva. „70/ 70 OUTDOOR stalo dizainas – tarsi tiriamasis geometrijos darbas, siekiantis atrasti tikslius išmatavimus bei tobulą proporcijų pusiausvyrą", – pasakoja šio dizaino kūrėjai TAF Studio.

  
Muuto ruduo 2023: FIBER OUTDOOR, dizainas Iskos-Berlin

70/ 70 OUTDOOR kompaniją palaiko ir kita vėjui bei lietui atspari naujiena – FIBER serijos lauko kėdės. Tiek FIBER OUTDOR ARMCHAIR, tiek kėdė be porankių FIBER OUTDOR SIDE CHAIR yra gaminamos iš ne mažiau kaip iš 85% perdirbto plastiko, o tai reiškia, kad kiekviena tokia kėdė suteikia net 3.2 kg. plastiko atliekų naują, džiuginantį gyvenimą. Specialūs nuo UV spindulių apsaugantys priedai garantuoja, jog pasirinkta FIBER OUTDOOR kėdžių spalva bus galima džiaugtis ne vieną lauko sezoną.


Muuto ruduo 2023

//

SKANDINAVIŠKI INTERJERAI