Įkvepianti kolaboracija: Laila Gohar x HAY / SOBREMESA


Kolekcija SOBREMESA, dizainas Laila Gohar

Niujorkietės menininkės Laila Gohar ir HAY sukurta originali indų ir valgomojo tekstilės kolekcija SOBREMESA – tai  kvietimas kasdienius pietus paversti džiaugsminga švente, mėgaujantis ne tik gardžiais patiekalais, bet ir visu pasiruošimo procesu: planavimu, apsipirkimu bei ruoša. Ispanų kultūroje žodis sobremesa (lietuvių kalba – prie stalo) apibūdina žavią tradiciją, jaukų laiką po šeimyninių pietų, kai net ir suvalgius desertą prie stalo netrūksta kalbų, juoko, klegesio ir bendravimo. Būtent tuomet, kai alkis ir maistas nebeblaško dėmesio, įvyksta tikroji buvimo kartu magija: „mezgasi artimas ryšis, nuoširdūs ir atviri pokalbiai".

  
Kolekcija SOBREMESA, dizainas Laila Gohar

SOBREMESA kolekciją sudaro ryškiomis spalvomis apdailinti keramikiniai indai: įvairių dydžių lėkštės ir dubenėliai, ranka marginta vaza, ąsotis, puodynė, biriems produktams skirtas indas, o  taip pat žaismingais siuviniais dekoruota, iš Oeko-Tex®  sertifikuotos medvilnės gaminama virtuvės tekstilė: prijuostė, staltiesė, servetėlės bei derantys serviravimo kilimėliai. Kolekciją taip pat papildo ir žavi SOBREMESA pintinė bei SOBREMESA MARKET krepšys, kuriuos itin patogu pasiimti į ūkininkų turgų ar maisto parduotuvę.

  
Kolekcija SOBREMESA, dizainas Laila Gohar

„Aš manau, jog kolekcijos objektai suteikia laisvę rinktis ir neįpareigoja. Štai kodėl ši kolaboracija su HAY man tokia džiugi. Mano tikslas ir buvo pasiūlyti produktus, kuriuos žmonės iš tiesų galėtų naudoti kasdien: jei kažkas turi senovinę, iš močiutės paveldėtą staltiesę ji puikiai derės su SOBREMESA vaza. Man iš esmės ypač patinka skirtingų objektų derinimo idėja, leidžianti iš pasirinktų elementų susikurti savo paties vizualinį pasakojimą", – paaiškina menininkė.

 
Kolekcija SOBREMESA, dizainas Laila Gohar

„Visa kolekcija bendrai – tai mano asmeninio pasaulio tęsinys. Tarsi nedidelė įgyvendinta fantazija ar svajonė. Ir šioje svajonėje visai nebūtina, jog SOBREMESA vaza stovėtų pačiame SOBREMESA staltiese apdengto stalo centre. Daug smagiau išsirinkti atskirus kolekcijos elementus ir inkorporuoti juos į savo asmeninį pasaulį. Aš tikiu, jog tokiu būdu adaptuotas dizainą padeda kurti unikalų, savitą stilių."

  
Kolekcija SOBREMESA, dizainas Laila Gohar

Savo mintimis apie kolekcijos svarbą pasidalina ir HAY įkūrėja Mette: „Aš be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog SOBREMESA leidžia prisiliesti prie Laila Gohar kūrybos. Tikra laimė kasdienių objektų dėka skleisti įkvėpimą žmonėms, o ir man pačiai Laila yra neišsemiamas įkvėpimo šaltinis".

Nuostabiąja SOBREMESA kolekciją galite įsigyti el. parduotuvėje 

//

Kilusi iš Egipto konceptuali ir be galo originali menininkė Laila Gohar gyvena ir kuria Niujorke. Jos kūrybinis įrankis – maistas bei maisto dėka formuojama bendravimo kultūra. Užuot paisiusi nusistovėjusių normų, Laila kviečia eksperimentuoti, tyrinėti ir kurti savitas maistines patirtis. Įvairiausiose pasaulio šalyse Laila rengia unikalius teminius vakarėlius/ performansus, kuriuose ne tik maistas, bet ir patys svečiai tampa esmine kūrybinio proceso dalimi. Kartu su seserimi Nadia Gohar, Laila taip pat yra prekinio ženklo Gohar World įkūrėja. Gohar World  dizaino studija kuria ir gamina aukščiausios kokybės, originalius stalo dekoro ir serviravimo reikmenis. Specialiai HAY Laila Gohar sukūrė stalo aksesuarų kolekciją SOBREMESA.