Hay rudens derlius: spalva, forma, funkcija

Šiuolaikinio skandinavų dizaino kryptis formuojanti Hay nuolat tyrinėja modernios estetikos ribas bei galimybes. Pamatinių vertybių plotmėje, jie įkvepia mus supančią aplinką pamatyti naujai, formuoja estetiškos, žmogui draugiškos kasdienos viziją. Subūrę tarptautinio talento bendruomenę, Hay pristato ankstyvojo rudens naujienas.

  • Doshi Levien – šeimyninis dizainerių, Nipa Doshi bei Jonathan Levien, duetas. Nipa gimė ir užaugo Mumbajuje, tad ji be galo vizuali kūrėja, įtakota turtingos Indijos kultūros, išskirtinių tekstilės tradicijų. Tuo tarpu škotų kilmės Johnathan, industrinio dizaino atstovas, preciziškai išmanantis įvairias gamybos technologijas bei medžiagas, pasižymi tikslumu, inovatyvumu. Kartu, Nipa ir Jonathan lyg šalto ir karšto oro srovės, kurioms susiliejus gimsta naujos jėgos, netikėtos formos bei unikalūs daiktai.
    Jų naujausias kūrinys specialiai Hay – modulinė sofų sistema QUILTON. Formuojanti architektūrinį reljefą vidaus erdvėse ši serija dovanoja be galo dosnų ir komfortišką paviršių turiningam laisvalaikiui.

 
QUILTON sofų kolekcija, dizainas Doshi Levien

  • Kolaboracija su belgų dizaino studija Muller Van Severen. Muller Van Severen vardas vienija fotografę Fien Muller ir skulptorių Hannes Van Severen. Tik 2011 m. į baldų dizaino pasaulį įžengę talentingi kūrėjai beveik iš karto susilaukė pasaulinio dėmesio. Meniškas ir nestandartinis kasdienybės matymo kampas lėmė savitą estetikos pajautimą ir subūrė plačią Muller Van Severen gerbėjų auditoriją. Jų darbai puikuojasi ne tik madingiausiuose interjeruose, bet ir Vitra muziejuje, Paryžiaus Pompidou centre, Galerie Kreo bei daugelyje kitų įstabių meno ir dizaino centrų.
    Specialiai gamintojui Hay dizaineriai sukūrė stalų kolekcija TWO-COLOUR bei šviestuvų ir interjero aksesuarų liniją ARCS.

 
TWO-COLOUR stalų kolekcija ir dizainerių duetas Muller Van Severen
 
ARCS WALL SCONCE ir ARCS šviestuvų šeima

  • Jaunas norvegų kilmės dizaineris Martin Solem, gyvena ir kuria Danijos sostinėje Kopenhagoje. Įkvėptas danų dizaino kultūros ir tradicijų, savo karjerą jis pradėjo įsidarbinęs vienoje seniausių ir geriausių medžio apdirbimo ir baldų gamybos įmonėje – Rud Rasmussen. Įgyjęs praktinės patirties, 2007 m. jis įstojo į Karališkąją Danijos menų akademiją, kurią pabaigė 2014 m. Talentingas studentas neliko nepastebėtas ir dar studijų metais jo darbai buvo eksponuojami tarptautinėse dizaino parodose bei galerijose. Šiuo metu Martin Solem yra vienas iš nuolatinių Hay kompanijos dizainerių, o naujausias jo darbas – versatili, simplistinių linijų stalelių šeima KOFI. Vienijanti dvi organines medžiagas: medį ir stiklą, KOFI stalelių kolekcija siūlo gausų dydžių bei apdailos variantų spektrą.

 
KOFI stalelių šeima, dizainas Martin Solem
  
Reljefinis, tonuotas stiklas bei įvairūs natūralios medienos atspalviai, sukuria išskirtinę KOFI stalelių stilistiką

  • SLANT  dizaino inspiracijas apnuogina šviestuvo pavadinimas: slant – šlaitas/ nuokalnė iš anglų kalbos. Drąsūs pasvyrimo kampai suteikia siluetui neįprastą ir išraikingą charakterį bei projektuoja dosnią asmeninės erdvės projekciją. 

 
SLANT šviestuvai, dizainas Branch

  • Geografiškai tolimo japonų dizaino tradicijos neabejotinai dalinasi bendromis estetikos vertybėmis ir įkvepia skandinavų dizaino gerbėjus. Globaliai mąstanti Hay, savo klientus nuolat pradžiugina tarptautinio dizaino gėrybėmis. Jautriomis, japonų dizainerio Jin Kuramoto rankomis sukurta rūbų kabykla KNIT pasakoja apie unikalų materijos charakterį, bendrystę bei nueitą kelią: nuo žaliavos iki estetiško ir funkcionalaus objekto žmogaus erdvėje.

 

KNIT kabyklos organika, dizainas Jin Kuramoto

Tuo tarpu, kol Hay naujienos keliauja į mūsų salonus, pilną jų spektrą ir išsamią informaciją apie produktus rasite skiltyje N A U J A.