HAY ankstyvojo rudens 2023 naujienos džiugina spalvomis bei išmaniu dizainu

Mylintiems šiuolaikinį dizainą – Hay vardo pristatyti nereikia. Stebint šio prekinio ženklo evoliuciją, galima drąsiai teigti, kad būtent jis užaugino jau visą kartą minimalistinės estetikos ir kokybiškos kasdienos mylėtojų, propaguotojų bei sekėjų. Užkrečiamai nuoširdi Mette ir Rolf Hay meilė geram dizainui, šių laikų ikona tapusią tarptautinę dizaino kompaniją išlaiko be galo arti paprasto žmogaus. Kiekvieną kartą įsigijęs HAY vardu pažymėtą didelį ar mažą daiktą, tampi vienos, pasaulinės, labai stilingos šeimos dalimi.

 
Hay ruduo 2023: CHISEL LOUNGE, dizainas Andreas Bergsaker bei APEX CLIP, dizainas John Tree

Tad kokiomis Hay naujienomis pasitinkame šį rudenį?

Neabejotinai vienas įspūdingiausių naujojo sezono gaminių – BOA didelių stalų kolekcija. Įkvėptas tradicinio statybos iš bambukų amato, vokiečių dizaineris Stefan Diez ir Hay revoliucionuoja įprastinę darbo stalo sampratą. Didelis stalas darbinėje aplinkoje – vienas svarbiausių, tačiau neretai ir nuobodžiausių elementų interjere: sunkus, nepajudinamas, paskendęs tarp laidų ir darbinės netvarkos.


Hay ruduo 2023: BOA TABLE, dizainas Stefan Diez

Tik ne BOA! Didelis, bet universalus ir lengvai kilnojamas BOA suburia žmones ir geras idėjas. „BOA stalų kolekcija vienas originaliausių dizaino projektų prie kurio man yra tekę dirbti, – emocijomis dalinasi Rolf Hay, – Tai vienas svarbiausių mūsų kada nors sukurtų produktų, nes BOA atliepia visus Hay dizainui keliamus reikalavimus: jis originalus, aktualus, paprastas ir tiesiog gražus."

 
Hay ruduo 2023: komandinis BOA stalo dizaino procesas Stefan Diez ir Rolf Hay 

  
Hay ruduo 2023: iš ekstruzinio aliuminio gaminamas unikalus BOA stalo rėmas, dizainas Stefan Diez

BOA konstrukcijos esmė – ne tik paprastai, bet ir smagiai surenkamas stalo rėmas, poruojamas tieks su Hay siūlomais, tiek su bet kuriais kitais stalviršiais. Apvaliose rėmo ertmėse paprasta efektyviai paslėpti klaidžius laidų labirintus, o apgalvotų aksesuarų gausa leidžia be pastangų sudėlioti ir baigiamuosius elektros kelio akcentus. BOA stalo rėmas gaminamas iš aukštos kokybės 75% perdirbto Hydro CIRCAL ekstruzinio aliuminio vamzdžio. Hydro – tai norvegų pramonės įmonė, kuri savo veiklą vysto remdamasi tvarios gamybos principais. Produktų gamyboje naudojami tik atsinaujinantys energijos šaltiniai, o CIRCAL serijoje ir perdirbtos aliuminio atliekos: skardinės, langų profiliai, fasadai. BOA stalų dydis svyruoja nuo 220 – 420 cm.

 
Hay ruduo 2023: CHISEL LOUNGE, dizainas Andreas Bergsaker

Kitas nuostabus Hay soduose užaugintas vaisius originalusis CHISEL. Pavadintas nepakeičiamo dailidės įrankio vardu (lietuvių kalba chiselkaltas) šis krėslas įkūnija klasikines medžio apdirbimo technikas bei precizišką meistrystę. Charakteringos, įstrižai tvirtinamos kojelių plokštumos suteikia apimties, o iš presuotos medienos formuojamas aptakus sėdimasis paviršius – subtilumo. Dedikuotas žmogaus komfortui bei gebėjimui suteikti ergonomišką atramą, CHISEL dovanoja erdvę kokybiškam bendravimui bei poilsiui. Sodri spalvinė gama bei originalių audinių/ odos gausa leidžia personalizuoti ir prisijaukinti šį nuostabų Andreas Bergsaker sukurtą dizainą.

 
Hay ruduo 2023: ARCS TROLLEY, dizainas Muller Van Severen

Mažesni dizaino objektai interjere kalba garsiausiai, todėl jie taip pat be galo svarbi Hay  naujienų kolekcijos dalis. Sukurtas progresyvaus dizainerių dueto, Muller Van Severen, vežimėlis ARCS  TROLLEY – praktiškas ir žavus kiekvienos dienos palydovas. Stilingai dekoruotas kolekcijai būdingomis aptakių linijų arkomis, ARCS patogiai jaučiasi bet kuriame kambaryje, o reikalui esant mielai keliauja po visas namų erdves. Gaminamas iš miltelinių būdu dažyto plieno, todėl be galo patvarus ir stabilus.

 
Hay ruduo 2023: APEX LAMP, dizainas John Tree

Nenumaldomai artėjantys tamsesni vakarai ne priežastis liūdėti. Priešingai, juk tik sutemus galime iš tiesų pasidžiaugti širdį glostančiu šviesos jaukumu. Spalvingoji APEX šviestuvų kolekcija padeda padaryti būtent tai. Interpretuojanti klasikinio stalinio bankininko šviestuvo tema APEX (lietuvių kalba – viršūnė, stogo kraigas ) primena stilizuotą šlaitinį stogą, saugantį po juo besiskleidžiantį šviesos gyvenimą. Neįtikėtina, kaip visiškai minimalus APEX sugeba perteikti tiek daug: iškalbingus dizaino sentimentus, klasikinių vertybių suformuotą kokybę, o taip pat ir šiuolaikišką bei modernų charakterį. Skirtingi šviestuvo tvirtinimo būdai bei 360º kampu sukamas įvairių spalvų gaubtas – savybės, garantuoja, jog APEX norėsite sutikti įvairiausiose namų erdvėse.

 
Hay ruduo 2023: APOLLO LAMP, dizainas Studio 0405

Stilingo pagausėjimo sulaukia ir APOLLO šeima. Studio 0405 sukurti naujieji APOLLO SCONCE ir APOLLO CHANDELIER moderniai interpretuoja tradicinį šviestuvo archetipą. „Aš netikiu laikui nepavaldaus dizaino samprata“, – drąsiai teigia studijos įkūrėjas, dizaineris Nikolaj Lorentz Mentze. Jo manymu kiekvienas naujas objektas privalo kalbėti kontekstą atitinkančia, šiuolaikiška kalba ir tik tokiu būdu nuožmią rūstaus laiko tėkmę palenkti savo naudai. Panašu, kad APOLLO  kolekcijai tai sekasi padaryti kuo puikiausiai: skulptūriškai besiskleidžiančios sieninio ir pakabinama APOLLO šakos kuria dramatišką apšvietimo efektą bet kurioje modernioje erdvėje. Klasika, bet kitaip.


Hay ruduo 2023

Nuostabios Hay naujienos jau atkeliauja į mūsų salonus, todėl labai lauksime jūsų svečiuose, dizaino, spalvų ir šypsenų apsuptyje!

//

SKANDINAVIŠKI INTERJERAI